بر بنیاد گزارش‌ها یک مهاجر افغان که قصد سفر از ترکیه به یونان را داشت؛ در آب‌های یونان غرق شده است.
منابع در گفتگو به مهرنیوز می‌گویند، این مهاجر افغان کریم‌الله نام داشت، که با اعضای خانواده‌اش به گونه غیر به اروپا می‌رفت، اما در آب‌های یونان غرق شده است.

نزدیکان کریم‌الله می‌گوید، وی با سه کودک در آب‌های یونان غرق و جان باخته و خانم وی نیز به حالت کوما رفته است.

کریم الله باشنده ولایت کندز بود، و پیش از سقوط حکومت در شرکت مخابراتی روشن کار می کرد؛ اما با سقوط حکومت و افزایش فقر و تنگ‌دستی در افغانستان او راهی مهاجرت به گونه غیر قانونی را در پیش گرفت.

کریم‌الله از ایران به ترکیه و از ترکیه میخواست به یونان و سپس به یکی از کشورهای اروپایی برساند؛ اما او با سه کودکش در آب‌های یونان غرق شد و خانمش نیز به حالت کوما رفته است.

پیش از این وزارت خارجه ایران گفته بود، که این کشور میزبان شش میلیون مهاجر افغانستانی است؛ و این رقم در حال افزایش است.

در همین حال سفیر ایران در کابل نیز گفته بود، که روزانه شش هزار تن، که نیم آن به گونه قاچاقی‌ و بدون ویزه استند؛ از افغانستان به ایران می‌روند.

رسانه‌های ترکی نیز اعلام کرده است، که در پی افزایش بی‌پیشینه‌یی مهاجران غیر قانونی در این کشور، از سال روان تاکنون نزدیک صدهزار مهاجر افغانستانی از ترکیه اخراج شده است؛ و این روند نیز ادامه دارد.

در پی تنش‌ها میان کشورهای ترکیه و یونان، گزارش‌های وجود دارد، که دولت یونان مهاجران غیر قانونی را با برخورد خشونت‌بار دوباره به مرز ترکیه بر می‌گرداند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *