روز گذشته در پروازی ویژه ۵۵ شهروند سیک که شامل ۳۵کلان سال، ۱۷ کودک و ۳ نوزاد شامل بودند؛ افغانستان را به مقصد هند ترک کردند.

پونیت سنگ چندوک رئیس سازمان کمکی هند، برای سیک و هندو‌ها به رسانه‌های هندی گفت: “۵۵ تبعه افغان و از اقلیت هندوهای افغانستان افغانستان را ترک کردند؛ و به دهلی نو انتقال داده شد.

پونیت سنگ چندوک، در ادامه می‌گوید، اکثریت شهروندان اقلیت سیک‌های افغانستان وطن‌شان را به دلیل تهدیدها ترک کردند؛ و تنها از کل جمعیت این شهروندان ۴۳تن دیگر در اففانستان باقی مانده است.
این نماینده هندوباوران افغانستان افزوده است، که قرار است به‌زودی افراد باقی مانده این اقلیت از افغانستان به هند انتقال داده شود.

رهبران گواردواری طلایی سیک‌ها در امرتسر و چندوک در هند برای بیرون کشیدن این اقلیت‌ها از افغانستان بر حکومت این کشور فشار آوردند.

پونیت سنگ چندوک رئیس سازمان کمکی هند از طالبان نیز انتقاد کرده است، و میگوید، چند بار در مورد انتقال کتاب‌های مقدس هندوها در بیرون از کشور با وزیر خارجه طالبان صحبت کرده است، اما این صحبت‌ها بی نتیجه بوده است.

رئیس سازمان کمکی هند برای هندوها تٲیید کرد، که تنها ۴۳تن دیگر از شهروندان سیک درافغانستان باقی مانده؛ آنها نیز ویزه هند را دارند و به‌زودی افغانستان را ترک میکنند.

پس از حاکمیت طالبان وافزایش حملات تروریستی بر عبادت‌گاه های این شهروندان افغانستان ده‌ها خانواده سیک و هندو افغانستان را ترک کردند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *