طالبان نگرانی‌ها در مورد گسترش گروه‌های هراس‌افگن در خاک افغانستان را بی‌اساس گفته است.

وزارت خارجه طالبان در بیانیه‌یی تٲکید دارد، که جامعه جهانی به جای اتهامات بی اساس با حکومت آنان با تعامل مثبت پیش بروند و نگرانی‌های جهان را روبه‌رو با امارت اسلامی شریک کنند.

روز گذشته شهباز شریف نخست‌وزیر پاکستان در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت؛ که فعالیت گروه‌های هراس‌افگن و تندرو در خاک افغانستان افزایش یافته است؛ و این موضوع نگرانی‌های منطقه‌وی را بیشتر کرده است.

نخست وزیر پاکستان در این سخن‌رانی از فعالیت گروه‌ها القاعده، داعش، تحریک طالبان پاکستانی و گروه‌های دیگری یاد کرد؛ تٲکید بر اقدامات جدی در برابر این گروه‌ها داشته است.

در مجمع عمومی سالانه ملل متحد، اکثر مقامات ارشد کشورهای جهان به شمول امریکا اظهارات مشابه‌ی در مورد افغانستان داشته است.

حامد کرزی رئیس جمهور اسبق افغانستان نیز با رد اظهارات نخست‌وزیر پاکستان؛ گفته است، که افغانستان در سال‌های اخیر خود قربانی تروریزم شده است.

با ترور ایمن ظواهری، رهبر القاعده، در کابل توسط هواپیمای بی‌سرنشین امریکایی؛ بار دیگر توجه جهان به فعالیت گروه‌های افراطی در افغانستان جلب شده است.

وزارت خارجه پاکستان در پاسخ به نگرانی‌های امنیتی از خاک افغانستان؛ از مقامات طالبان خواست، اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها را ندهند.

وزارت خارجه طالبان تأکید کرده است، که تهدید تروریسم از خاک افغانستان وجود ندارد؛ و تعهد سپرده است، که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *