یک فرمانده طالبان در بدخشان ‌ با ۷۰ فرد مسلح خود علیه این گروه اعلام جنگ کرد.

منابع محلی در ولایت شمال شرقی بدخشان افغانستان می‌گویند، که یک عضوی نظامی طالبان با زیردستانش علیه طالبان اعلام جنگ کرده است.

این عضوی قدرتمند طالبان، فرمانده مجاهد نام و نزدیک به ۷۰سرباز جنگی دارد؛ و از اعضای قدرتمند طالبان محلی در ولایت بدخشان به شمار می‌رود.

یک منبع محلی گفته است فرمانده مجاهد، از مرکز بدخشان شهر فیض‌آباد، به ولسوالی یفتل رفته و در بخش‌های این ولسوالی در برابر طالبان سنگر ایجاد کرده است.

معزالدین احمدی، رٸیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در بدخشان با تأیید نارضایتی این فرمانده طالبان؛ تٲکید دارد، که این موضوع یک نزاع کوچک است؛ که به‌زودی حل خواهد شد.

همچنان بر بنیاد گزارش‌ها از این ولایت، فرمانده مجاهد ده‌ها میل، سلاح‌های سبک و سنگین و انبار مهمات را از یک قرارگاه نظامی طالبان‌ در حومه شهر فیض‌آباد با خود به ولسوالی یفتل انتقال داده است.

مقام‌های محلی طالبان در بدخشان تٲکید کردند، که این فرمانده ناراضی طالبان مقداری مهمات این گروه را با خود انتقال داده است.

مسئولان محلی طالبان نیز تأیید می‌کنند، که این فرمانده ناراضی طالبان؛ مقداری از سلاح و مهمات را با خود برده‌ است.

مولوی تواب ولسوال طالبان در ولسوالی یفتل بدخشان هر چند درگیری نیروهای طالبان با این فرمانده ناراضی را رد کرده است؛ اما گفته گفتگوها برای حل تنش‌های ایجاد شده با فرمانده مجاهد جریان دارد.

در کم‌تر از یک ماه این دومین فرمانده طالبان است، که جبهه مخالف را در برابر طالبان ایجاد کرده است؛پیش از این مولوی شریف در ولسوالی کران‌ومنجان در برابر طالبان اعلام جنگ کرده و درگیری نیز با طالبان داشته است.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *