دولت کانادا اعلام کرد، که نزدیک به سه‌صد مهاجر را از کشور تاجیکستان به کانادا انتقال داده است؛ و روند انتقال از کشور‌های تاجیکستان و امارات متحده عربی ادامه دارد.

در همین حال با ورود این تعداد مهاجر تازه وارد، دولت کانادا گفته است، که انتقال مهاجران افغان در یک سال گذشته از مرز بیست هزار تن گذشته است.

شان فریزر وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا برای انتقال از مهاجران به میدان هوایی رفت؛ و به خبرنگاران گفت که دولت کانادا متعهد است؛ تا چهل‌هزار مهاجر از جمله خبرنگاران، فعالان حقوق بشر اقلیت‌های مذهبی و دیگر افراد متٲثیر از وضعیت افغانستان بپذیرد.

اقای فریزر در ادامه تٲکید کرد، که حکومت کانادا در تلاش است، به مهاجران تازه وارد در این کشور فرصت‌های شغلی و زندگی آرامی را در محیط کانادا آغاز فراهم نمایید.

دولت کانادا اعلام کرد، یک هزار مهاجر که توسط امریکا سال گذشته به کمپی در امارات انتقال داده شده بود؛ با موافقت این کشور با امریکا؛ روند انتقال این افراد به کانادا آغاز شده است.

همچنان هزاران مهاجر افغان در کشور های پاکستان و تاجیکستان که سال‌هاست در انتظار انتقال به کانادا اند؛ از کندی عملیات تخلیه از این دو کشور شاکی اند.
یک مهاجر افغانستانی که در تاجیکستان زندگی می‌کند، در گفتگو به مهرنیوز می‌گوید؛ آنان در خطر اخراج از تاجیکستان قرار دارند.

این مهاجر از دولت کانادا خواست، تا روند انتقال مهاجران را از تاجیکستان سرعت ببخشد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *