آنجلینا جولی هنرپیشه هالیوود و سفیر بشردوستانه سازمان ملل در امور پناه‌جویان در سفری غیر منتظره وارد پاکستان شد، و از مناطق سیل‌زده این کشور بازدید کرد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده است این هنرپیشه هالیوود روز گذشته از یکی از بدترین مناطق سیل‌زده در جنوب پاکستان و با آورگان رویداد‌های طبیعی دیدار کرده است.

جولی از مناطق آسیب‌دیده رویداد‌های طبیعی پاکستان دیدار کرده است؛ تا جامعه بین المللی را برای افزایش کمک‌ها به قربانیان سیل‌های تاریخی این کشور که حدود 33 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است، وادار کند.

خانم جولی، سفیر حسن نیت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، یک روز پس از بازدید از مناطق سیل زده؛ در ایالت سند جنوبی پاکستان، گفت: من هرگز چنین چیزی ندیدام؛ و من غرق شدم.

در گزارش سازمان ملل آمده است، سیل‌های فاجعه‌بار ناشی از بارندگی‌های نامنظم از اواسط جون که باران‌های موسمی فصلی آغاز شد، نزدیک به 1600 نفر از جمله 560 کودک را کشته است.

در گزارش سازمان ملل متحد تخمین زده شده است، که 3.4 میلیون کودک خانه های شان را از دست داده است؛ و سرپناهی ندارند.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده است، صدها کودک بعد از سیل‌های موسمی در این کشور از خانه های خود بیرون رانده شدند؛ و برای زنده ماندن دست و پنجه نرم می کنند.

مقامات پاکستانی و سازمان ملل می گویند، که بارش باران های موسمی که به دلیل تغییرات آب و هوایی جهانی بدتر شده است، منجر به سیل ناگهانی در مناطق کوهستانی کشور و جاری شدن سیل گسترده در دشت ها شده و یک سوم پاکستان را زیر آب فرو برد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *