وزارت داخله طالبان در خبرنامه‌یی میگوید، که دو زن در جریان جستجوی خانه به خانه در هلمند اشتباهی کشته شدند.

سخنگوی وزارت داخله طالبان در گفتگو به رسانه‌ها تأیید کرد، که دو زن در جریان تلاشی خانه به خانه در منطقه قلعه بُست ولایت هلمند جان داده‌اند.

همچنان مقام‌های محلی طالبان در ولایت هلمند میگویند، به شمول کشته شدن دو زن در جریان تلاشی خانه‌ها توسط نیروهای آنان دو مرد نیز در این حادثه زخمی شده است.

نیروهای طالبان سال گذشته نیز عملیات گسترده جستجوی خانه به خانه را در تمام افغانستان انجام داد؛ و برای بار دوم عملیات جستجوی خانه به خانه در ولایت‌های هلمند و قندهار، کندز، بغلان، تخار بدخشان و بخش‌های دیگر آغاز کردند.

رسانه‌های محلی ولایت هلمند، به نقل از حافظ رشید رئیس اطلاعات و فرهنگ این ولایت گزارش داده که در عملیات تصفیوی در منطقه بُست این ولایت، و نیز در پی درگیری لفظی میان دو تن از اعضای طالبان، تیراندازی صورت ‌گرفته که در نتیجه دو زن کشته و دو مرد زخمی شدند.

اما باشندگان ولایت هلمند نیز با تأیید آغاز عملیات تلاشی خانه به خانه در این ولایت از برخورد خشونت‌بار نیروهای طالبان در جریان عملیات شاکی اند.
یک باشنده این ولایت میگوید، با آنکه آنان مصروف کار و بار زندگی شان در بیرون از خانه بودند؛ که نیروهای طالبان بدون اجازه و اطلاع قبلی وارد خانه‌ی آنان شدند.

در همین حال گزارش‌ها از ولایت دایکندی افغانستان رسانیده میشود؛ که طالبان شب‌هنگام بازرسی خانه به خانه را بخش‌های این ولایت آغاز کردند.

منابع در این ولایت میگویند، شب گذشته طالبان در منطفه سرکجاب ولسوالی حصه دوم بهسود دایکندی؛ چندین روستا را مصاحره کرده و خانه‌های مردم را تلاشی نموده است.

منابع میگویند، چندین باشنده ولسوالی حصه دوم بهسود، در جریان تلاشی خانه به خانه لت و کوب شدند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *