در ادامه واکنش‌ها بر تیرباران شدن نیروهای مقاومت ملی در ولایت پنجشیر توسط طالبان نمایندگی سازمان ملل متحد، می‌گوید، تحولات و رویداد‌های پنجشیر را پیگیری دارد.

دفتر نمایندگی ملل متحد، در ادامه می‌گوید، که گزارش‌های قتل زندانیان در ولایت پنجشیر توسط طالبان موثق است؛ و این‌ نهاد نیز پیگیر این قتل‌های زنجیره‌یی است.

در همین حالا یوناما از طالبان خواست، در این زمینه پاسخ‌گو باشند؛ و عاملان این رویداد را مجازات کنند.
در ادامه واکنش‌های دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد می‌گوید؛ تحقیقات طالبان باید شفاف باشد؛ تاجدی گرفته شود.

در همین حال ریچارت بنت گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر افغانستان می‌گوید؛ که طالبان در قبال اعمال نیروهایش مسئولیت دارند.

اقای بنت در واکنش به آغاز تحقیقات وزارت دفاع طالبان، در مورد تیرباران شدن هشت نیروی جبهه مقاومت ملی افغانستان؛ و بازداشت‌های فراقانونی این گروه گفته، که تحقیقات و هرنوع پیگرد قانونی باید به گونه واقعی و بر اساس معیار‌های بین‌المللی صورت گیرد.

همچنان سازمان عفو بین‌الملل نیز گفته است، که نتایج تحقیقات ابتدایی‌این نهاد نشان می‌دهد؛ که طالبان به تازگی شماری از اسیران جبهۀ مقاومت ملی را در پنجشیر محاکمۀ صحرایی و تیرباران کرده اند.


پیش از این جبهه مقاومت ملی افغانستان گفته بود، که طالبان در پنجشیر جنایت جنگی را مرتکب شده است؛ و از واکنش سازمان ملل متحد نیز انتقاد کرده است.


وزارت دفاع طالبان گفته بود، که آنان در حال تحقیقات در باره ویدیو‌های نشر شده در شبکه‌های اجتماعی که نشان می‌دهد؛ طالبان اسیران جبهه مقاومت ملی را به رگ‌بار گلوله می‌بندد؛ استند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *