مراسم ازدواج دسته‌جمعی ۱۰۰ زوج جوان امروز (جمعه، ۲۵ سنبله) در ولایت سرپل با حضور داشت‌ صدهاتن از باشندگان این ولایت و نیز مقام‌های محلی طالبان برگزار شد.

مفتی عمیر سرپلی، رییس اطلاعات و فرهنگ سرپل می‌گوید، مصارف این عروسی دسته‌جمعی به حمایت مالی یک تجار این ولایت برگزار شده است.

در این مراسم شماری از باشندگان سرپل و مقام‌های محلی طالبان حضور داشتند.

اقای سرپلی در ادامه تٲکید، دارد محمد اکبر سلطان‌زاده، از تاجران ملی این ولایت زمینه ازدواج‌های دسته‌جمعی در این ولایت فراهم کرده است.

همچنان اقای سرپلی، تٲیید کرد، که بر زوج وسایل خانه و ۲۰هزار افغانی پول نقد نیز از سوی محمد اکبر سلطان‌زاده، پرداخت خواهد شد.

در همین حال امید یکی از زوج‌های تازه عروسی شده میگوید؛ به دلیل فقر و تنگ‌دستی چندین سال نامزاد ماند؛ و توانست عروسی کند.

عبیدالله یکی دیگر از تازه دامادان است، که در این عروسی دسته‌جمعی اشتراک کرده است؛ وچنین اقدام برای خانواده‌ها و نیز جلوگیری از مصارف گزاف در عروسی‌ها کار نیک می‌داند.

در جریان هفته گذشته این دومین باری است، که مراسم عروسی دسته‌جمعی۴۰ زوج با حمایت اتحادیه سرپلی‌ها در خارج از کشور در این ولایت برگزار میشود.

عالمان دین این ولایت از برگزاری عروسی‌های دسته‌جمعی در سرپل استقبال کردند؛ و تٲکید داشتند، که به دلیل افزایش فقر و تنگ‌دستی و ناداری خانوده‌های عروس و داماد از مصارف گزاف جلوگیری کنند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *