بر بنیاد‌ گزارش‌ها نیروهای امارت اسلامی در مرز با پاکستان با نیروهای این کشور باهم درگیر شدند.

این درگیری نظامی در مرز افغانستان و پاکستان زمانی رخ داده است، که نیروهای پاکستان وارد خاک افغانستان شده ودست به تٲسیسات می‌زدند.

این درگیری صبح روز سه شنبه، در منطقه دیورند مرز مشترک بین افغانستان و پاکستان اتفاق افتاده و تلفاتی بر دو طرف وارد شده است.

بلال کریمی از سخنگویان حکومت طالبان، با تٲیید، درگیری نظامی در مرز مشترک افغانستان و پاکستان؛ گفته است، تلفاتی بین دو طرف وارد شده است.

اقای کریمی در تویتی نگاشته است، زمانی این درگیری رخ داد، که نظامیان پاکستانی وارد خاک افغانستان شدست به تٲسیسات نظامی می‌زدند؛ که با واکنش نیروهای امارت اسلامی روبرو شده است.

این سخنگویی امارت اسلامی در ادامه میگوید، زمان که نیروهای پاکستانی وارد خاک این کشور شده بود؛ نظامیان طالبان با آنان با برخورد نیک صحبت میکرد؛ نظامیان پاکستانی به نیروهای آنان شلیک کرد.

ارتش پاکستان نیز گفته، که سه سرباز پاکستانی در مرز با افغانستان در درگیری شبه نظامیان کشته شدند.
یک مقام ارتش تٲیید کرده است، که درگیری زمانی رخ داد، که از خاک افغانستان بر یکی پاسگاه‌های مرزی این کشور در مرز با افغانستان تیر اندازی شد.

در خبرنامه‌ی ارتش پاکستان آمده است، مخالفان پاکستانی از خاک افغانستان بر علیه این کشور استفاده میکنند.

ارتش پاکستان نیز از مقام‌های اداره کابل خواسته است، اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه پاکستان را مخالفان این کشور ندهند.

اما تاکنون از جزٸیات تلفات دو طرف در این درگیری اطلاع در دست نیست.
این بار اول نیست که نیروهای مرزی حکومت طالبان با نظامیان پاکستانی باهم درگیر میشوند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *