در ادامه‌ واکنش‌ها به سخنان وزیر معارف طالبان، این‌بار فضل الله ممتاز دکتر شرعیات و استاد دانشگاه در برگه فیسبوکش نگاشته است؛” در مورد بازگشایی مکاتب دخترانه سخنگویان حکومت میگفتند: بزودی ..در آینده نزدیک…اما حالا حرف سرپرست وزیر معارف مأيوس كننده است. چون مواقف و حرف‌های مسئولین حکومتی وحی آسمانی نیست بلکه برداشت‌های آنها است”.

اقای ممتاز در ادامه از حکومت طالبان خواسته است، در تصمیم عدم بازگشایی مکاتب دخترانه تجدید نظر کنند.

این دکتر شرعیات، در ادامه در آدرس فسیبوکش نگاشته است؛ بی آن‌که از کسی نام ببرد، میگوید، کسی که در گذشته نخست وزیر یک کشور بوده است، دستور مسدود ماندن مکاتب دخترانه در افغانستان از افکار او سرچشمه گرفته است.
او در ادامه تٲکید دارد، که برداشت‌های نادرست و عقب ماندن از دین بزرگ‌ترین تهدید به افغانستان است؛ عقب‌ماندگی از دین خطر بیشتر از اشغال و استعمار دارد.
این عالم دین در ادامه عکسی از داکتر مرد و مریض زن به نشر رسانده است؛ می‌نویسد” اگر مکاتب دخترانه باز نگردد خانم‌ها مجبور ميشوند؛ كه نزد داکتران مرد نامحرم مراجعه كنند”.
فضل الله ممتاز استاد دانشگاه، در ادامه تٲکید دارد، که تا درجه دکترا در بخش فقه و افتائ تحصیل کرده است؛ و میخواهد، دخترانش در مکتب درس بخوانند، او نیز از طالبان خواست درب مکاتب دخترانه را به روی دانش‌آموزان بالاتر از صنف ششم باز کنند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *