وزارت خارجه روسیه در واکنش به حمله انتحاری امروز در درب سفارت این کشور در کابل تٲکید بر انتقام از عاملان این رویداد کرده است.

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به این حمله از طالبان خواست است؛ عاملان حمله امروز بر سفارت این کشور در کابل شناسایی و مجازات کنند.

همچنان وزارت خارجه روسیه تٲیید کرد، که در حمله امروز بر سفارت این کشور در کابل، دو دیپلومات این کشور کشته شده است.
در همین حال ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به حمله امروز بر سفارت روسیه در کابل میگوید؛ از دو قربانی دیپلومات این کشور در سفارت کابل در وزارت خارجه این کشور در داشت نمودند.

خانم زاخارووا در ادامه گفته است، وزیر خارجه این کشور همراه با همتای تاجیکستانی‌اش؛ به یاد قربانیان رویداد امروز کابل، یک دقیقه سکوت کردند.

در همین حال نمایندگی سازمان ملل در کابل، این حمله را محکوم کرد؛ و از طالبان خواست امنیت مردم و دفاتر ماموریت‌های دیپلوماتیک در این کشور را تٲمین کند.

با این حال فواد پویا کارشناس روابط بین الملل در گفتگو به مهرنیوز میگوید؛ با حمله بر سفارت روسیه در کابل؛ افغانستان وارد فاز جدید مناسبات‌ بین المللی شده است.
اقای پویا در ادامه تٲکید دارد، طالبان بی خبر از بازی های بزرگ سیاسی منطقه و جهان اند؛ و تقابل غرب و روسیه را در خاک افغانستان فراهم کرده است.
این کارشناس روابط بین ملل میگوید، وزارت خارجه طالبان فهم و توانایی دیپلوماتیک برای مهار تقابل‌ کشور‌های منطقه و جهان را در خاک افغانستان ندارد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *