حکومت سرپرست طالبان در یک نشست از جامعه جهانی درخواست‌ کمک‌های بیشتر به آسیب‌دیدگان رویداد های طبیعی افغانستان کرده است.
این نشست که در وزارت خارجه طالبان با اشتراک نمایندگان شماری از کشور‌ها و نهادهای جهانی امدادرسان برگزار شد.
در این نشست امیرخان متقی وزیر خارجه طالبان از جامعه جهانی درخواست کمک ۳۲۲میلیون دالر به آسیب دیدگان رویداد‌های طبیعی کرده است.

اقای متقی در ادامه گفته است، مسایل بشری باید از موضوعات سیاسی جدا شود؛ کمک به کسانی که از رویدادهای طبیعی آسیب دیدند؛ زیر تٲثیر مسایل سیاسی قرار نگیرد.

مقام‌های طالبان تٲیید کرد، که در نتیجه رویداد های طبیعی چند ماه گذشته نزدیک به ۱۵۷۰تن جان باخته و نزدیک به شش هزار تن دیگر زخم برداشتند.

همچنان طالبان در این نشست گفتند، که در نتیجه رویدادهای طبیعی بیش از ۱۹ هزار خانواده بیجا شدند.

طالبان خسارات وارده ناشی از رویدادهای طبیعی را برآورد کرده است؛ که ۲۰۰ میلیون دالر برای بازسازی اماکن تخریب شده؛ ۶۰میلیون دالر برای بازسازی سکتور زراعت، ۲۲میلیون دالر برای صحت و ۴۰میلیون دالر برای کمک بی‌جا شدگان داخلی در نظر گرفته شده است.

هر چند در نشست روز گذشته هیچ کشوری و نهادی تعهد کمک نکردند؛ اما رامز الاکبروف معاون یوناما، دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان و هماهنگ کننده کمک های بشری درین کشور گفت که سازمان ملل و نهادهای کمک کننده متعهد بر ادامه کمک‌ها بر مردم افغانستان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *