لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا یک سال بعد از خروج آخرین سرباز این کشور از افغانستان میگوید؛ که ماموریت نظامی آمریکا در مبارزه علیه تروریسم پایان نیافته است.

او در ادامه تٲکید دارد که این کشور نسبت به گذشته تمرکز بیشتر برای مبارزه با هراس‌افگنی در لانه‌های امن آن خواهد داشت.

این اظهارات آقای آستین در حالی بیان میشود، که او از حمله امریکا در سال ۲۰۰۱میلادی پشتبانی کرد و مبارزه علیه تروریسم را در افغانستان ضروری پنداشته است.

او تٲکید کرد، که «می‌دانیم که هنوز این کار تکمیل نشده است. ما باید تمرکز بی‌امان خود را بر ضد تروریسم حفظ کنیم و این کار را می‌کنیم.»

همچنان وزیر دفاع امریکا، ماموریت ۲۰ ساله این کشور را در افغانستان، حفظ امنیت آمریکا، تلاش برای ساختن آینده روشن برای مردم در افغانستان و ایستادگی برای آزادی، دموکراسی و حاکمیت قانون دانسته است.

هرچند پایان ماموریت امریکا در افغانستان با انتقاد‌های در درون سیاست‌گذاران امریکایی به همراه بوده است؛ اما اعضای کنگره جمهوری‌خواه آمریکا از خروج شتاب‌زده این کشور از افغانستان به شدت انتقاد کرده و خواهان بررسی این خروج شدند.

آخرین نظامی آمریکا به تاریخ سی اگیست از میدان هوایی کابل افغانستان را ترک کردند؛ وبه طولانی ترین جنگ تاریخ امریکا در افغانستان پایان داد.

خروج امریکا بعد از بیست سال از افغانستان، با انتقاد‌های جهانی مواجه شد؛ و طالبان این روز را ختم اشغال آمریکا اعلام کردند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *