بر بنیاد گزارش‌ها قرار است، طالبان از خروج‌ نیروهای امریکایی در سال گذشته جشن پیروزی برگزار کنند.

جشن پیروزی طالبان مصادف با خروج آخرین سرباز امریکا از فرودگاه کابل است؛ و این جشن نیز در پایگاه نظامی بگرام برگزار میشود.

این جشن که قرار است، تا دو روز دیگر در پایگاه هوایی بگرام برگزار شود؛ مقام‌های رده اول حکومت طالبان اشتراک خواهند کرد و گفته شده است این جشن با شکوه خواهد بود.

بر بنیاد گزارش‌ها در این جشن طالبان، مانور نظامی نیز به اجرا خواهد گذاشت؛ که بزرگ‌ترین مانور نظامی طالبان در یک سال گذشته به حساب می‌آید.

هرچند تاکنون طالبان در مورد این همایش بزرگ چیزی نگفته است؛ اما منابع طالبان به رسانه‌ها تٲیید کرده است؛ که در همایش نظامی طالبان نیروهای ارتش، نیروهای هوایی، نیروهای مرزی، واحدهای ویژه، کندک انتحاری، پولیس و اداره استخبارات طالبان اشتراک خواهند کرد.

یک منبع در وزارت دفاع طالبان به رسانه‌ها تٲیید کرده است؛ که هماهنگ کننده این جشن وزارت دفاع خواهد بود، و بیش از سه هزار نیروی طالبان برای تٲمین امنیت میدان هوایی بگرام از سه هفته پیش توظیف شدند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، هم‌زمان با خروج اخرین سرباز نیروهای امریکایی از میدان هوایی کابل در تویترش نگاشته است؛ که اشغال افغانستان پایان یافته است.

پایگاه هوایی بگرام در ۵۰ کیلومتری شمال کابل قرار دارد و از آغاز تهاجم امریکا بر افغانستان تا خروج این پایگاه مقر فرماندهی مرکزی نیروهای ناتو در افغانستان بوده است.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *