در گزارش سالانه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا چگونگی روند تخلیه افراد در خطر و همکاران محلی این کشور زیر پرسش برده است.

در گزارش که از سوی جمهوری‌خواهان مجلس نماینده‌گان امریکا، به نشر رسیده است با آنکه نگرانی ها از محدودیت‌ها بر زندگی اجتماعی زنان زیر حاکمیت طالبان؛ کسانی توسط امریکا تخلیه شدند که بیشتر مردان بودند.

سی ان ان به نقل از جمهوری خواهان نگاشته است، در زمان خروج امریکا و روند تخلیه از افغانستان تنها ۳۶ مقام وزارت خارجه در میدان هوایی کابل حضور داشتند تا به روند تخلیه کمک کنند.

مایکل مک‌کال، نماینده ارشد جمهوری‌خواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان میگوید؛ بایدن رٸیس جمهور این کشور، به خروج نیروهای امریکایی باورمند بود؛ اما تصمیم امضای توافق نامه دوحه را به دونالد ترامپ نسبت می‌دهد.

در خبرنامه‌ی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا آمده است؛ با وجود که تغییرات گسترده در میدان جنگ اتفاق افتاد و وضعیت امنیتی رو به وخامت گراید؛ در روند تخلیه تجدید نظر شده بود اما هرگز اجرا نشده بود.

در این گزارش نیز وضعیت اتفاق افتاده در زمان تخلیه را پیش بینی کرده بود اما هیچ‌گاه از رویداد های اتفاق افتاده جلوگیری نشده است.

همچنان مجلس نمایندگان امریکا از جو بایدن رییس جمهور این کشور خواسته است؛ تا برنامه‌یی را برای جلوگیری از استخدام کماندوهای افغان توسط دشمنان امریکا به اجرا بگذارد.

روند تخلیه نیرو‌های امریکایی از افغانستان تاکنون بارها از سوی مقامات امریکایی؛ افراد آسیب‌پذیر در افغانستان و کارمندان محلی دولت امریکا در افغانستان انتقاد‌های شدیدی به همراه داشته است.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *