وزارت دولت در امور رسیدگی به رویداد‌های طبیعی طالبان می‌گوید؛ که در نتیجه بارندگی‌های ویران‌گر و سرازیر شدن سیلاب‌ها؛ در دو روز گذشته، جان ۱۳نفر را در افغانستان گرفته است.

شرف الدین مسلم معین وزارت دولت در امور رسیدگی به رویداد‌های طبیعی گفته است؛ در دو روزگذشته در ده ولایت افغانستان سیلاب‌های ویران‌گر سرازیر شده؛ که با وجود تلفات جانی خسارات مالی نیز به مردم افغانستان وارد شده است.
همچنان آقای مسلم تٲیید کرد، که در میان قربانیان سیلاب‌های ویرانگر در دو روز گذشته؛ کودکان و زنان نیز شامل استند. و دو تن دیگر تاکنون مفقود است و تلاش‌ها برای پیدا کردن افراد مفقود شده ادامه دارد.

بر بنیاد‌ گزارشی که این وزارت به خبرنگاران ارسال کرده، در مناطق که سیلاب‌های دو روز گذشته؛سرازیر شده؛ جاده‌های فرعی به شمول پل و پلچک‌ها نیز تخریب شده است.

این وزارت گفته، سیلاب‌های دو روز گذشته بیشترین خسارات را به شهروندان ولایت‌های لوگ،غزنی، زابل، قندهار، پکتیکا، پکتیا و کاپیسا وارد سده است.

مقام‌های این وزارت گفتند، که این سیلاب‌ها صدها جریب زمین زراعتی را نیز تخریب کرده و حاصلات آن، نیز از بین برده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی میگوید؛ که کمک‌ها به آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها در ولایات آسیب دیده فرستاده شده است.

در همین حال، ریاست هوا شناسی افغانستان از احتمال بارندگی‌های شدید؛ و سرازیر شدن سیلاب‌ها، در ۲۱ ولایت(بدخشان، نورستان، کنر، لغمان، ننگرهار، پنجشیر، کاپیسا، پروان، بغلان، کابل، بامیان، دایکندی، میدان وردک، لوگر، پکتیا، خوست، پکتیکا، غزنی، زابل، ارزگان و قندهار) این کشور خبر داده است.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *