امارت اسلامی اعلام کرد، که قرار است روزشنبه پیش‌رو گداها را جمع‌آوری شود.

خبرگزاری باختر اعلام کرد که بر اساس فرمان رهبر امارت اسلامی ملا هبت‌الله آخند‌زاده، کمیته‌یی برای جمع‌آوری گداها و نیز چگونگی کمک‌ها تشکیل شده است.
در فرمان ملا هبت الله آخندزاده آمده است، گداهای که حرفه‌کار و مهارت‌های شغلی بلد داشته باشند، به آنان زمینه کار فراهم میشود.

همچنان بر بنیاد گزارش‌ها طالبان تعهد سپردند به اطفالی که از آموزش محروم شدند و دست به گدایی می‌زنند؛ برای شان زمینه آموزش فراهم میگردد.
همچنان در فرمان رهبر طالبان آمده است، کسانی که گدایی میکنند و اما توانایی کار را ندارند به آنان از طرف امارت اسلامی معاش تعیین خواهد شد.

این در حالی است در گزارش تحقیقی رسانه مهر نیوز دانش‌آموزان مکاتب دولتی به دلیل گسترش فقر و تنگ‌دستی دست به کارهای شاقه و گدایی زدند.

در همین حالا، دفتر هماهنگ کننده سازمان ملل متحد(اوچا) میگوید، که نزدیک به ۲۵ میلیون نفر در افغانستان با فقر زندگی می‌کنند؛ و احتمال دارد در سال جاری ۹۰۰هزار تن کارهای شان را در بازارهای این کشور از دست بدهند.

همچنان، سازمان جهانی غذا (WFP) تخمین میزند؛ که احتمال دارد، ۱۸.۹ میلیون نفر در افغانستان تا ماه نومبر امسال با ناامنی شدید غذایی مواجه شوند.

اوچا نیز بیان داشته است ۳٫۹ میلیون کودک از بیماری سوتغذیه رنج میبرند؛ و ممکن است، با شدت گرفتن فقر و تنگ‌دستی در افغانستان این رقم افزایش یابد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *