قانون ضد تروریستی در کانادا، مانع ارسال محموله غذایی یک نهاد بشردوستانه این کشور؛ به کودکان افغانستان شده است.

ورلد ویژن، نهاد مددرسان کانادایی برای کودکان می گوید؛ قرار بود، دو محموله مواد غذایی را به افغانستان بفرستد؛ اما به دلیل ممنوع بودن هرنوع ارتباط با گروه حاکم در افغانستان؛ و قانون ضد تروریسم کانادا محموله غذایی ارسال نگردید.

آسونتا چارلز، مسول نهاد کمک‌رسانی ورلد ویژن در افغانستان؛ به رسانه گلوبل نیوز کانادا، وضعیت معیشتی مردم افغانستان و به ویژه کودکان این کشور را وخیم و نگران کننده می داند؛ اما از ارسال نشدن محموله مواد غذایی این نهاد به کودکان افغانستان تٲسف‌بار خواند.

همچنان چارلز قانون ضد تروریسم کانادا را محدودیت‌های غیر ضروری دانسته است؛ و تٲکید دارد که علت لغو این کمک‌ها این قانون بوده است.

ورلد ویژن می‌گوید، بعد از آنکه اجازه ارسال این کمک‌ها توسط دولت کانادا داده نشد؛ این تصمیم بر لغو ارسال مواد غذایی بر کودکان افغانستان گرفته شد.
مسول این نهاد امدادرسان کانادایی، به رسانه گلوبل نیوز این کشور گفت؛ که باید برای نجات جان انسان‌ها پیش از اینکه دیر شود اقدام کرد.

چارلز همچنان از دولت کانادا خواست، برای مردم افغانستان که در بدترین حالت زندگی شان را میگذرانند؛ باید کمک‌های بشر دوستانه این کشور شدت بگیرد نه مانع کمک‌ها شود.

همچنان این نهاد گفته است، قانون ضد تروریسم کانادا مغایر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که در سال ۲۰۲۱ تصویب شد. آمده است، کمک‌های بشردوستانه و دیگر فعالیت‌ها که نیازهای اولیه انسانی را در افغانستان در بر میگیرد؛ تحریم‌های این شورا را نقض نمی‌کند.

کانادا در سال ۲۰۱۳ قانونی را تصویب کرد، که بر اساس آن طالبان در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور قرار گرفت؛ بعد از آن نهادها و شهروندان کانادا از هر نوع ارتباط با طالبان ممنوع شد؛ و در صورت سرپیچی از این قانون مجازات تا ده سال زندانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *