یک زن حامله افغان با گروهی مهاجران دیگر از ترکیه به طرف یونان توسط کشتی در حرکت بود؛ که
در یک کشتی، در آب‌های ترکیه کودکش را به دنیا آورد.
کشتی این زن همراه با مهاجران دیگر، به طرف یونان در حرکت بود؛ اما مقام‌های این کشور کشتی این مهاجران را دوباره به طرف ترکیه عقب راندند.

روزنامه حریت ترکیه در گزارشی، نگاشته که سهیلا رضایی مهاجر حامله افغان که در داخل کشتی طفلش را به دنیا آورده است؛ گارد ساحلی این کشور ابتدا این خانم و طفل نوزادش را به یک شفاخانه محلی و بعد به شفاخانه سلطان مراد در ادرنه انتقال دادند.
همزمان مقام‌های ترکیه می‌گویند از آغاز سال روان، بیش از ۳۵ هزار مهاجر افغان را به افغانستان اخراج کردند.

این روزنامه با خانم مهاجر افغان گفتگو کرده؛ و وضعیت صحی خانم رضایی و کودک نوزادش را خوب توصیف کرده است.

خانم سهیلا رضایی مهاجر افغان در گفتگو به این روزنامه ترکی هراس دارد؛ که دوباره توسط دولت ترکیه به افغانستان برگرداننده شود. او می‌گوید زندگی در افغانستان برای زنان زیان‌بار و و خفکان است و نمی خواهد دوباره به کشورش بگردد.

وزارت داخله ترکیه گفته است، از آغاز سال روان نزدیک به۵۹ هزار مهاجر غیرقانونی که اکثریت این مهاجران شهروندان افغانستان بودند؛ از این کشور اخراج شدند.
این وزارت گفته، بعد از سقوط حکومت افغانستان سیلی از مهاجران افغان به ترکیه از راه ایران سرازیر شد؛ که به گفته مقام‌های دولت ترکیه سیلی از مهاجران افغان نسبت به سال گذشته به گونه‌ی بی پیشینه‌یی افزایش یافته است.

مقام‌های ترکیه گفتند، بیش از سی هزار تن اخراج شدگان شهروندان افغانستان بودند؛ که توسط ۱۴۴ پرواز چارتر شده به افغانستان برگرداننده شدند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *