در ادامه بیرون شدن، شهروندان هندوباوران افغانستان، این بار نزدیک به سی تن در یک پرواز مخصوص افغانستان را به مقصد هند ترک کردند.

این شهروندان سیک، که در میان آنان زنان، مردان و کودکان نیز شامل استند؛ در یک پرواز شرکت هوایی کام ایر به دهلی نو انتقال داده شد.

مهیندر سینگ، بزرگ سیک‌های افغان که به تازگی به هند انتقال داده شده است؛ به خبرگزاری رویترز تٲیید کرد، که فعالیت گروه‌های تندرو در افغانستان افزایش یافته؛ وآنان خودشان را در خطر احساس می کردند.

شهروندان سیک افغان می گویند، در حملات تروریستی چند سال گذشته معابد آنان در افغانستان ویران شده است؛ و صدها تن آنان کشته و زخمی شده است.

در سال‌های گذشته ده‌ها، حمله تروریستی بر اهداف مشخص سیک‌های افغانستان قرار داده شدند.
در تازه ترین حمله، گروه داعش بر معبد سیک‌ها در کابل دو ماه پیش در کارته پروان کابل مرکز معبد سیک‌ها را هدف قرار داده که دو کشته و هفت زخمی برجای گذاشت.

با سقوط حکومت به دست طا ل‌بان، سه‌صد خانواده‌ی سیک‌های افغانستان؛ بر کابل باقی مانده بود، اما با تشدید حملات بر سیک‌های این کشور هند زمینه انتقال آنان را به آن کشور فراهم کرد.

تاکنون هند زمینه انتقال ۱۹۰ خانواده سیک‌های افغانستان؛ را به آن کشور فراهم کرده است، اما ۱۱۰ فامیل دیگر در افغانستان باقی مانده است.

نخست وزیر هند در دیدار با شهروندان هندو که به آن کشور انتقال داده شد؛ وعده داد که افراد باقی مانده این اقلیت را به زودی از افغانستان بیرون خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *