عبدالله الدردری نماینده افغانستان در اداره انکشافی سازمان ملل متحد؛ می گوید، با آنکه مشکلات و چالش‌ها دامن گیر مردم افغانستان شده؛ این کشور در وضعیت ناامید کننده‌یی قرار ندارد.

نمانیده افغانستان در اداره انکشافی سازمان ملل تٲکید کرد؛ که احیای اقتصادی افغانستان در صدر برنامه‌های این نهاد قرار دارد؛ و این سازمان به تلاش‌هایش ادامه خواهد داد، تا وضعیت اقتصادی در افغانستان دوباره بلند برده شود.

عبدالله الدردری نماینده افغانستان در اداره انکشافی سازمان ملل متحد؛ می گوید این سازمان تلاش خواهد کرد برنامه موثری را مانند، حمایت از کار و بار کوچک، بلند بردن ظرفیت تجارتی زنان در مناطق دور دست افغانستان و ایجاد اشتغال‌زایی برای احیای اقتصادی افغانستان دست خواهد گرفت.

اداره انکشافی سازمان ملل متحد نیز گفته است؛ افغانستان از زمان سقوط این کشور به دست طا ل‌بان، تاکنون هفت‌صد هزار شغل را از دست داده و این کشور رکود اقتصادی ۲۰ درصدی را نیز شاهد بوده است.

اداره انکشافی سازمان ملل متحد برای افغانستان تٲکید کرده است؛ که تا سال ۲۰۳۰ میلادی در افغانستان ۱۲میلیون شغل ایجاد گردد تا اقتصاد افغانستان دوباره احیا گردد.

طا ل‌بان پس از آن‌که قدرت را به دست گرفتند کارمندان حکومت پیشین را از کار شان منفک کرد و به جای آن افراد خودشان را جابجا کردند.

همچنان بعد از سقوط حکومت صدها دفتر نهادهای بین المللی از افغانستان بیرون شدند و کارمندان این نهادها که اکثریت آنان شهروندان افغانستان بودند در حالت بی سرنوشتی و از کار بیکار شدند.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *