شیرمحمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت خارجه حکومت طالبان گفته است؛ که به زودی دروازه های مکاتب به روی همه باز خواهد شد.

این مقام طالبان هرچند نگفته که کدام زمان مکاتب دخترانه به روی دانش‌آموزان دختر باز خواهد شد؛ اما بیشتر از سه صد روز گذشته است که مکاتب دخترانه به روی دانش‌آموزان بالاتر از صنف هفتم بسته است.

بعد از آن‌که حکومت سابق به دست طالبان سقوط کرد؛ امارت اسلامی تصمیم گرفت مکاتب دخترانه بالاتر از صنف هفتم مسدود گردد. که این اقدام طا ل‌بان با واکنش‌های داخلی و جهانی روبرو شد.

در تازه ترین اظهارات شیر محمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت خارجه حکومت طالبان؛ یک بار دیگر تاکید بر فراهم کردن زمینه‌‌ی آموزش و پرورش به تمامی مردم در افغانستان نموده است.

اقای استانکزی بازگشایی مکاتب و فراهم سازی زمینه آموزش، بر شهروندان افغانستان را جهاد دانسته است؛ و وعده داده که به‌زودی دروازه های مکاتب به روی دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف هفتم باز خواهد شد.

شیر محمد عباس استانکزی، از نخستین رهبران ارشد حکومت طا ل‌بان است؛ که از بسته بودند دروازه‌های مکاتب دخترانه به روی دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف هفتم در گذشته واکنش‌های تندی علیه این اقدام حکومت طالبان داشته است.

به اشتراک بگذارید

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *